קוסטה ריקה היא ארץ מסבירת פנים לתייר, ארץ עם נופי בראשית, עם אנשים חמי לב, בעלת עושר עצום של חי וצומח,בחלקו ייחודי לאזור זה.

מגוון הפעילויות האפשרי בה הוא גדול מאוד לכל גיל  ועניין , אך ראשית בואו נתחיל  בתיאור קצר של הפרטים הבסיסיים אשר זקוק לו כל תייר:

ויזה: אזרחי ישראל לא זקוקים לאשרת כניסה למדינה. כאשר נוחתים בקוסטה ריקה מקבלים אשרת שהייה למטרות תיירות ל 90 יום. ניתן להאריך אשרה זו בתוך המדינה במחלקת ההגירה (לעוד כ90 יום), כמו כן אופציה פופולארית היא לצאת מהמדינה (לפחות ל72 שעות) ואז לחזור לקוסטה ריקה לקבלת אשרת שהייה חדשה ל90 יום. אם בוחרים באופציה של יציאה מהמדינה אזי ניתן לטייל באחת מהמדינות השכנות לה כגון פנמה בדרום או ניקרגואה בצפון.

להלן טבלה לגבי ויזה לקוסטה ריקה לבעלי אזרחויות אחרות.

תחבורה אל ובתוך המדינה: חברות תעופה רבות מגיעות אל קוסטה ריקה  מישראל, מאירופה ומצפון ודרום אמריקה. בין החברות המגיעות מישראל ניתן למצוא את איבריה, קונטיננטל, אייר קנדה , דלתא (לכל חברה יש לפחות עצירה אחת בדרך).

כאשר טסים מאירופה הטיסה בדרך כלל ישירה - לדוגמא המראה ממדריד ונחיתה בסן חוסה בירת קוסטה ריקה.

מאמריקה הצפונית והדרומית מגיעות חברות שונות ביניהם: לאקסה (החברה הלאומית של קוסטה ריקה) כחלק מקבוצת טאקה, קופה, הארומחיקו, מחיקנה, אוויאנקה, קונטיננטל, אמריקן איירליינס, דלתא, יונייטד.

בתוך המדינה קיימת אופציה של טיסות פנימיות עם חברת סאנסה ונייטור אייר.

ניתן להשכיר רכב, ובהתאם לאופי הטיול ובעונה יש לשקול השכרת רכב 4x4 (קיימים מקומות רבים עם מעבר רק לרכב 4x4 במיוחד בעונה הגשומה מאי-נובמבר). קיימות הרבה סוכנויות רכב בינלאומיות ומקומיות.

כמו כן קיימת מערכת אוטובוסים ציבורית ופרטית המגיעה לאזורים רבים ומרוחקים במדינה, כאשר בדרך כלל צומת התעבורה הראשי הוא בעיר סאן חוזה הבירה. ניתן להסתייע במוניות, בעיקר בערים, או לשכור אותם לפרקי זמן שונים, המחיר תלוי במרחק ויכולת המיקוח שלכם.

לרוב הרחובות מסודרים לפי שדרה Avenida ממזרח למערב, ומרחוב Calle מצפון לדרום.

כאשר המקומיים נותנים לכם כיוונים להגעה לאזור כלשהו יש לשים לב לנושאים הבאים:

1-    מעבר לתיאור לפי שדרה/רחוב או תיאור גיאוגרפי, רבות ההזדמנויות בהם הם משתמשים באתרים דמיוניים לרוב מבנים שאינם קיימים עוד. למשל 100 מטר דרומית לקולנוע "קאליפסו", כאשר בפועל קולנוע זה לא קיים כבר 10 שנים ובמקומו עומד שטח ריק או מבנה אחר.

2-  פעמים רבות מתוך כוונה להיות נחמדים או ממבוכה מסוימת, ומתוך רצון לעזור, אנשים יכולים לתת לכם הוראות שעלולות להיות לא נכונות.

בכל מקרה עליכם להיעזר בסבלנות, לשאול תכופות אנשים שונים כדי להצליב את המידע. תמיד זכרו כי הקוסטריקאים הם עם מאוד אדיב אשר לרוב ינסו לעזור לכם בכנות.

קיימות מעבורות באזורים ספציפיים כמו למשל  בצפון מפונטארנאס Puntarenas לגואנקאסטה Guanacaste, ובדרום מגולפיטו  Golfitoלפוארטו חימנז Puerto Jiménez.

למידע מפורט יותר נא לקרא במדור תחבורה

עלויות: קיים מגוון רחב של מקומות לינה מגסט האוסים הכי פשוטים החל מ 10$ ללילה ועד כמובן מלונות פאר במאות דולרים, הכל תלוי בצרכים, ביכולות, באזורים השונים ובעונת הטיול. ככלל עונת התיירות (היקרה יותר) היא בין דצמבר לאפריל. יחסית לשאר מדינות מרכז אמריקה היא קצת יותר יקרה, אך היא זולה יותר מישראל, אירופה או ארצות הברית.

אוכל ניתן למצוא בדולרים ספורים בדוכני רחוב/מסעדות עממיות ועד ארוחות במסעדות פאר בעשרות דולרים.

המטבע הלאומי הוא הקולון- נכון לאפריל 2010 יחס ההמרה מול הדולר הוא 1$=515 קולון.

מקובל להשאיר תשר של 10% במסעדות, אך פעמים רבות הוא כבר נכלל בחשבון.

קיים מס קניות של 13% ברוב עסקי השירותים. במלונות המס הוא 16%, יש לברר האם בהצעות המחיר שנותנים לכם כבר כוללות מס זה.

קיים מס יציאה לתיירים בסך 26$ הנגבה ביציאה מהמדינה.

מזג האוויר: בגלל קרבתה לקו המשווה והקרבה לים הקריבי ולאוקיינוס השקט, האקלים ככלל הוא טרופי עד סוב-טרופי. קיים שוני בין מזג האוויר ברכס ההרים אשר חוצה את המדינה מכיוון דרום מזרח לכיוון צפון מערב, לבין אזורי החוף הנמוכים יותר.

הטמפרטורות משתנות לפי האזורים: סאן חוסה והעמק המרכזי עם 18-26 מעלות, לחות יחסית נמוכה; החופים השונים בצד הפאסיפי ובצד הקריבי  24-30 מעלות, עם לחות גבוה.

קיימת חלוקה כללית בין שתי עונות: היבשה דצמבר-אפריל, הגשומה מאי-נובמבר (חודש יולי הוא לא גשום כל כך ויש יותר שמש – תופעה זו היא הVeranillo  מעין "קיץ קטן"). פעמים רבות, גם בעונה הגשומה, היום מתחיל כיום בהיר עם שמש כשבהמשך יש הצטברות של עננים וגשם אחר הצהריים.

ניתן לבקר בה בכל השנה כשלכל עונה יש את היתרונות שלה: בעונה היבשה נח יותר לטייל בטבע, הראות טובה יותר, ויש יותר שעות שמש; אך בעונה הגשומה יש פחות תיירים לכן צפוף פחות ומחירי הלינה והשירותים השונים נמוכים יותר.

לקבלת מידע מפורט יותר לפי אזורים: למדור מזג אויר

מצב ביטחון פנים וחוץ: מדינה זו הינה נטולת אויבים ולכן היא אינה מחזיקה צבא. קיימת משטרה וקיימים גם כוחות שמירה על הגבולות. זוהי המדינה הכי יציבה, שקטה ובטוחה במרכז אמריקה. ניתנו לה כינויים רבים כגון "שוויץ של מרכז אמריקה", "גן עדן עלי אדמות" וכו'. אך כמובן כי הפשע קיים כמו בכל מדינה, כמו כן קיימת בעיה של מהגרים לא חוקיים בעיקר מהשכנה ניקרגואה. יש לנקוט אמצעי זהירות שהייתם נוקטים בכל מדינה אחרת כגון: זהירות מכייסים, לא ללכת לבד (או בכלל) בלילה באזורים מוכי עוני, לא להפגין עושר בצורה מוחצנת וכו'

כיום קוסטה ריקה מקבלת מעל מיליון תיירים בשנה נתון אשר מעיד עליה כיעד בטוח לתיירות. תיירים רבים מגיעים מצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) וממדינות מערב אירופה.

בריאות: אין בעיות קשות, הסטנדרטים הסניטאריים ראויים לרוב. קיימת מערכת בריאות ציבורית טובה וגם מערכת בריאות פרטית.

ככלל ניתן לשתות מי ברז אך מומלץ לשתות מים מינרלים מבקבוק באזורים בהן התשתית לא ראויה.

קיימת בעיית מלאריה ודנגי באזורים כפריים מסוימים, ועל כן יש להצטייד בדוחי יתושים, כילה, ביגוד מתאים. יש להתייעץ עם רופא בנוגע ללקיחת כדורים נגד מחלה זו לפני תחילת הטיול.

ניתן להתחסן ליתר ביטחון לאחר התייעצות עם רופא (במיוחד אם מטיילים בשאר מדינות מרכז אמריקה) בחיסונים נגד הפטיטיס  AוB, כלבת, טיפוס, טטנוס.

שפה ודת: ספרדית היא שפתה הרשמית של המדינה. ישנם רבים הדוברים אנגלית ברמה זו או אחרת (גם בהשפעת 30.000 הצפון אמריקאים החיים במדינה זו). כמו כן אנגלית קריאולית מדוברת באזור עיר הנמל לימון  Limón(צאצאים של עובדים שהובאו מהאי ג'מייקה).

הדת העיקרית היא הנצרות הקתולית (76%), כמו כן ישנם פלגים פרוטסטנטים, הגדול מביניהם הוא הפלג האוונגליסטי (14%(, וגם קיימים מיעוטים שונים כולל קהילה יהודית קטנה בת  כ3000 נפש.

עוד פרטים:

אוכלוסיה: 4.1 מיליון

שפה רשמית: ספרדית

עצמאות: 15 בספטמבר 1821 מספרד

צורת ממשל: רפובליקה דמוקרטית

עיר בירה: סאן חוסה – אוכלוסיה: 355.00

 הפרח הלאומי: גואריה מוראדה Guaria Morada (סוג של סחלב)

מטבע: קולון

זמן: - 6 שעות GMT (שעון גרינוויץ')

חשמל: 110 וולט 60 הרץ (כמו בארה"ב)

 

כתובת שגרירות קוסטה ריקה בישראל:

רחוב אבא הלל 14 , בית עוז, קומה 15, רמת-גן

טל:5061 613 03     פקס: 4779 613 03

דואר אלקטרוני: emcri@netvision.net.il

 

כתובת שגרירות ישראל בקוסטה ריקה:

Paseo Colón, Calle 38 avenida 2
Oficentro Colón, Piso 11
San José
Costa Rica
Apartado Postal 5147-1000

טל: (506)221-6444    פקס: (506)257-0867

דואר אלקטרוני: info@sanjose.mfa.gov.il

 

חגים לאומיים:

1 בינואר – שנה חדשה Año Nuevo

מרץ/אפריל – פסחא Semana Santa

11 באפריל – יום חואן סנטאמריה  (גיבור לאומי)  Juan Santamaría

1 במאי – יום העבודה Día del trabajo

25 ביולי – יום סיפוח מחוז גואנקסטה Anexión de Guanacaste

2 באוגוסט – נואסטרה סניורה דה לוס אנחלס (דתי) Nuestra Señora de Los Angeles

15 באוגוסט – יום האם Día de la Madre

15 בספטמבר – יום העצמאות (מספרד 1821)  Día de la independencia

12 באוקטובר – יום כריסטופר קולומבוס (גילוי יבשת אמריקה)  Día de Colon

25 בדצמבר-  חג המולד  Navidad

 

 

 

עמוד הבית

תיירות - כללי

אתרי תיירות

אתרי תיירות 2

אזורי המדינה

פעילויות

תרמילאים

משפחות

שומרי מצוות

+60

תחבורה

מזג האויר

גלריית תמונות

מילון +סלנג

                        

עליות חדות בערך הקרקעות
הזדמנויות בהשקעות נדל"ן בקוסטה ריקה!

costarica.co.il
 
 
 

 

 

 

תיירות - כללי

 

 

 

 

 

 

 

לפירסום באתר זה
צור קשר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

costarica.co.il

 

 

  All rights reserved© כל הזכויות שמורות 2005 - 2010 , הצהרת פרטיות

   All photos courtesy of Instituto Costarricense de Turismo, Juan Amighetti, Philip Greenspun